Tag Archives: Çështja e targave

Çështja e targave në Kosovë, Vuçiç urdhëron ushtrinë serbe të jetë në gatishmëri

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviç tha se ushtria serbe është vënë në gjendje gatishmërie, për shkak të situatës në Kosovë. Ai tha se urdhër për këtë ka dhënë presidenti i këtij vendi, Aleksander Vuçiç. Lajmi vjen pasi ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha në orët e para të së martës se Policia e Kosovës, nga 1 …

Read More »

Çështja e targave, Vuçiç: Nuk ka dorëzim

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se serbët në Kosovë nuk do të heqin dorë nga targat KM (Mitrovicë e Kosovës), duke paralajmëruar “rezistencë” nëse pas 31 tetorit, Kosova konfiskon targat dhe makinat. “Nuk ka dorëzim. KM mbetet”, tha ai pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe takimit me përfaqësuesit e Listës Serbe – partisë kryesore të serbëve në …

Read More »