Tag Archives: Bora Muzhaqi

Bora Muzhaqi: Tigri për mua në politikë është Belinda Balluku, ndërsa Spiropali është luaneshë

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi ka qenë e ftuar në emisionin “Jo Vetëm Modë”, ku i është përgjigjur dhe pyetjeve komike. Një ndër to ka qenë edhe se cili është tigri në politikë. Sipas Borës, tigri në politikë është Belinda Balluku. Orinda Huta: Kush eshtë për ty në politikë tigri? Bora Muzhaqi: Unë si natyrë jam feministe, kështu …

Read More »

REPLIKAT/ Grida Duma përplaset me Bora Muzhaqin, ndërpritet mbledhja e komisionit

Me debate ka nisur sot Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë, ku po diskutohet projektligji i buxhetit të vitit 2023. Kryetarja e Komisionit, Grida Duma i drejtoi pyetje ministres Bora Muzhaqi për shifrën e buxhetit, për të cilën tha se është 5 miliardë. Por fakti që nuk bënte një ndarje se sa shkonte për fëmijët e sa shkonte për …

Read More »