Tag Archives: Bisedimet duhen përmbajtjesore

Agjencia RIA: Bisedimet duhen përmbajtjesore por Moska nuk refuzon takimin me Kulebën

Një takim midis ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe homologut të tij ukrainas Dmytro Kuleba nuk do të refuzohet, tha agjencia ruse e lajmeve RIA, duke cituar ministrinë e jashtme të Kremlinit. “Megjithatë, bisedimet mes dyshes do të duhet të jenë “përmbajtjesore”, shtoi ministria. Komentet vijnë pasi ministri i jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu tha sot se vendi po punonte …

Read More »