Tag Archives: bast

Ancelotti ka vendosur si bast mbylljen e karrierës

Mbrëmë Real Madridi fitoi 3-0 ndaj Elche dhe shkëlqeu Federico Valverde. Uruguaiani shënoi dy gola, vetëm pak ditë pasi shënoi kundër Barcelonës në fitoren 3-1 në El Clasico. Në total, ka shënuar gjashtë gola në të gjitha ndeshjet këtë sezon. Para këtij sezoni, trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka vënë bast me mesfushorin e Realit. Marrëveshja është si më …

Read More »