Tag Archives: bagëtive

I riu rreh babain, pastaj i vë zjarrin stallës së bagëtive dhe traktorit

E rëndë në Bulqizë. Një 33-vjeçar ka përfunduar në pranga ditën e sotme pasi ka dhunuar babain e tij. Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, arrestuan në flagrancë N. L., 33 vjeç, banues në Gjoricë, Bulqizë. I riu ka ushtruar dhunë fizike ndaj babait të tij 65- vjeçar, dhe më pas i ka djegur me zjarr …

Read More »

Horror në Lezhë/ Hajdutët u presin kokat bagëtive dhe më pas i vjedhin

Katër familje në Torovicë të Lezhës kanë rënë pre e vjedhjeve gjatë natës së mbrëmshme, ku mësohet se hajdutët kanë hyrë dhe u kanë marrë bagëtitë. Por, ajo që e bën më të rëndë situatën është fakti se grabitja është shoqëruar me skena horror, pasi mësohet se fillimisht bagëtive i është prerë koka dhe më pas janë vjedhur. Banorët të …

Read More »