Tag Archives: avokat

Spartak Ngjela: Do ketë forcë ushtarake amerikane në Shqipëri nëse SPAK nuk vepron

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi se në Shqipëri do të ketë forcë ushtarake amerikane, nëse SPAK nuk vepron dhe nuk lufton korrupsionin. Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Ngjela nënvizoi se nëse reforma në drejtësi dështon, të parët që do të penalizohen janë prokurorët e SPAK. “Këtu ka Rama ndonjë rival? Asnjë rival, domethënë që është në krizë shteti, do të …

Read More »

Ngjela nxjerr në skenë detajin e “bombë”: Hapja e dosjeve nuk është kërkesë e politikës shqiptare

Ndryshimet për ligjin e Dosjeve, a janë një kurth për nxjerrjen e Metës nga politika apo qëllim për të hapur Dosjet?! Kjo është pyetja e shtuar mbrëmjen e  djeshme në “Open”, të cilës avokati Spartak Ngjela iu përgjigj duke thënë se hapja e Dosjeve është bërë me vonesë dhe se duhej të ishte bërë më parë. Ai thotë se nuk …

Read More »