Tag Archives: audiopergjimi per 21 janarin

Audiopërgjimi për “21 janarin”: Grupi hetimor ‘zbarkon’ në shtëpinë e familjarëve të Aleks Nikës, merren në pyetje babai dhe xhaxhai i tij

Prokuroria e Tiranës vijon hetimet në lidhje me audion e pretenduar për komunikimin e gardistëve më 21 janar 2011. Raportohet se OPGJ e Tiranës ka shkuar në shtëpinë e Aleks Nikës në Lezhë për të marrë në pyetje babain dhe xhaxhain e tij, të cilën kanë deklaruar se kanë në pronësi një audio përgjimin. Familjarët kërkojnë drejtësi për vrasjen e …

Read More »

Berisha: Audioja e “21 Janarit” është manipulim, tabela shkrimi që paraqiten si ‘audio-përgjim’

Sali Berisha e konsideron një manipulim të Ardit Veliut audiopërgjimin në të cilin dëgjohej një komunikim në radio i ish-komandantit të Gardës, Ndrea Prendi ku i jepte udhëzim dhe urdhra vartësve të tij. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se aty nuk ka audio fare por bëhet fjalë për ‘tabela shkrimi që paraqiten si audio …

Read More »