Tag Archives: arrijnë konsensus

‘Përgjysmohen gjobat e automjeteve’, PS-PD arrijnë konsensus për ndryshimin e Kodit Rrugor

Pas bashkimit të votave për ndryshimin e ligjit për informimin mbi dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit, duke i hapur rrugë verifikimit edhe të personave që kanë marrë më parë një certifikatë të pastërtisë së figurës, mazhoranca dhe PD-ja e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj kanë arritur një konsensus edhe për ndryshimin e Kodit Rrugor. Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant …

Read More »