Tag Archives: “ArcelorMittal”

Mbërrin në portin e Durrësit jahti i njeriut më të pasur në Indi

Në portin e Durrësit ka mbërritur mëngjesin e të enjtes jahti i njeriut më të pasur në Indi Bëhet fjalë për mjetin lundrues të quajtur “Alaiya” me pronar Lakshmi Mittal. Jahti rreth 111.5 metra i gjatë është i ndërtuar në vitin 1965, ka 5 suita dhe hapësira të bollshme, moderne për të bërë pushime komode. Pronari është drejtor ekzekutiv i …

Read More »