Tag Archives: Arben Ristani

Arben Ristani: Nuk e harroj Salianjin me shkop në dorë kundër demokratëve, si ta vëmë ne tani atë kryetar grupi?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani tha në një intervistë se nuk e harronte Ervin Salianjin me shkop në dorë kundër demokratëve. Ndërsa po fliste rreth qëndrimit të tij pro ose kundër Salianjit në grupin parlamentar, Ristani u shpreh se do të ishte pro një figure që shfaqet me gjithë personalitetin dhe cilësitë e duhura siç e meriton një grup …

Read More »

Arben Ristani: Metën e lejuam kryeministër e president, por tani nuk e lejojnë të bëhen kryetar partie pse ka qenë spiun

Ish-deputeti demokrat Arben Ristani u shpreh se ligji për hapjen e dosjeve synon vetëm bashkëpunëtorët e ish-Sigurimit. Ai shtoi se një njeri që ka qenë ministër, kryetar kuvendi e president për 32 vite, tashmë nuk mund të bëhet kryetar partie. Ristani: Po të vini re ndërhyrja që kanë bërë këta, ashtu sikurse tha edhe Balla, synohen vetëm bashkëpunëtorët e ish-sigurimit. Ndërsa …

Read More »