Tag Archives: Ambasadorja e SHBA ne OKB

Vizitë dy ditore në Tiranë, ambasadorja e SHBA në OKB takon sot Begajn dhe Ramën

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OKB, Linda Thomas-Greenfield ka mbërritur ditën e djeshme në Tiranë. Thomas-Greenfield do të qëndrojë në Shqipëri për dy ditë, ku do të zhvillojë takime me krerët më të lartë të vendit. Thomas sot do të zhvillojë një bisedë më presidentin Bajram Begaj si dhe me kryeministrin Edi Rama. Zyrtarja e lartë do …

Read More »

Ambasadorja e SHBA në OKB viziton Tiranën: Shqipëria aleat i palëkundur përballë luftës brutale të Rusisë në Ukrainë

Ambasadorja e SBA-së në Këshillin e Sigurimit, Linda Thomas-Greenfield ka mbërritur në Tiranë. Përmes një statusi në ‘Twitter’, ambasadorja shkruan se Shqipëria është një partner i palëkundur i SHBA, ndërsa vlerëson edhe qëndrimet e vendit tonë në Këshillin e Sigurimit në OKB kundrejt Rusisë. “Shqipëria është një aleat i palëkundur dhe një partner kritik në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, …

Read More »