Tag Archives: Ambasadori i Zvicres

Ambasadori i Zvicrës: Do ta përpiqemi për liberalizimin e vizave të Kosovës

Të martën, Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly. Gjatë këtij takimi Kolly, ka thënë se do ta ngrisin zërin për liberalizimin e vizave për Kosovën. “Marrëdhëniet mes vendeve tona janë pozitive, jo vetëm për ju por edhe për ne. Ju keni shumë njerëz që kanë zhvilluar bizneset e …

Read More »