Tag Archives: aeroplani rus

Incident në Detin e Zi, aeroplani rus qëllon në drejtim të avionit britanik

Një avion luftarak rus qëlloi pranë atij britanik në Detin e Zi, duke rrezikuar përshkallëzimin e situatës mes Moskës dhe Perëndimit. Incidenti ndodhi më 29 shtator, por u raportua këtë të enjte nga ministri britanik i Mbrojtjes, Ben Wallace, gjatë fjalës së tij në parlament. Wallace tha se avioni i Forcës Ajrore Mbretërore po kryente një patrullim rutinë në Detin …

Read More »