Tag Archives: 78 km në veri-lindje të Cozencas

Tërmet i fuqishëm në Itali

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar pak pas mesnate në Itali, në zonën e Cosenzas. Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 5.1 Rihter u lokalizua në një thellësi 286 km, 78 km në veri-lindje të Cozencas dhe 88 km në jug të Potenzas. Lëkundja ka qenë e fuqishme dhe shumë banorë janë larguar nga shtëpitë, ndërkohë që nuk ka të dhëna …

Read More »