Tag Archives: 200 zyrtarë amerikanë

Rusia shpall Sorosin dhe 200 zyrtarë amerikanë non grata, ‘plotësohet’ dëshira e Berishës

Ministria e Jashtme e Rusisë i ka ndaluar hyrjen 200 shtetasve amerikanë të hyjnë në kufijtë e saj duke i shpallur non grata si përgjigje ndaj sanksioneve. Në listën e personave non grata  është i përfshirë edhe Aleksandër Soros për të cilin disa ditë më parë, ishte ish-kryeministri Berisha i cili ka deklaruar se një nga aktet e para që …

Read More »