Kryesore

Eliminohen organizatorët e Katarit, Senegali merr fitoren e parë në këtë Botëror

Senegali triumfoi me rezultatin 1-3 ndaj vendasve të Katarit,  në sfidën e vlefshme për Grupin A të Botërorit 2022. Një fitore mëse e merituar e afrikanëve, që kanë siguruar kështu 3 pikët e para të grupit, përballë një Katari që u ngushëllua me faktin e shënimit të golit. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, falë golit të Dia, …

Read More »

Motra e Kim Jong-un ‘shpërthen’ ndaj Koresë së Jugut: Idiotë, i hedhin benzinë zjarrit

Motra e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, ka sulmuar Korenë e Jugut duke e cilësuar qeverinë e saj si ‘idiote’ për marrjen në konsideratë të sanksioneve të reja kundër Veriut. Ministria e Jashtme e Koresë së Jugut tha se po shqyrtonte sanksione ndaj Veriut pas breshërisë së saj të shtuar të testeve raketore , ndërsa deklaruan gjithashtu se …

Read More »

Putin-nënave që u ka dërguar djemtë në luftë: Nuk pendohem që e kam nisur “operacionin ushtarak”

Presidenti rus është takuar sot me nënat e ushtarëve që po luftojnë në Ukrainë. Sipas raportimeve, Vladimir Putin u ka thënë atyre se nuk pendohet që ka nisur atë që ai e quan “operacion special ushtarak special,” megjithatë, ai ka shtuar se ndan me to vuajtjet. Në një takim të regjistruar paraprakisht e të transmetuar në median shtetërore, presidenti u …

Read More »

Bordi ndryshon çmimet e karburanteve, ja sa do të shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish këtë të premte çmimin e karburanteve. Sipas vendimit të marrë nga Bordi nafta do të tregtohet me 211 lekë/litri, benzina 194 lekë/litri dhe gazi me 71 lekë/litri. Çmimet e caktuara nga Bordi do të hynë në fuqi në datë 25 Nëntor, ora 18.00, dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme …

Read More »

Britania miraton 8 milionë paund ndihmë për Ukrainën

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly, u takua me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky në Kiev. Ai siguroi Ukrainën se do vazhdonte ta mbështese derisa të ishte e nevojshme, sipas CNN. Britania njoftoi 3 milion paund (rreth 3.6 milion dollarë) mbështetje për Fondin e Partneritetit për Ukrainën  dhe 5 milionë paund për një nismë të udhëhequr nga Ukraina për …

Read More »

Laboratori në Fier, Anila Hoxha zbardh detajet: Puna nisi që në janar me hapjen e kompanisë, ja roli i 4 të arrestuarve në Tiranë

Gazetarja Anila Hoxha ka dhënë detaje në lidhje me grupin e arrestuar pas zbulimit të laboratorit të kokainës në Frakull të Fierit, ku u gjetën 430 kg kokainë mes thasëve me pleh kimik. E ftuar në Top News, Hoxha tha se plani për sjelljen e drogës ka nisur që nga janari. Hoxha u shpreh se fillimisht u hap kompania dhe …

Read More »

Dyshohet se kreu marrëdhënie seksuale me 20-vjeçaren, arrestohet i moshuari. Nëna: Komshiu më ka përdhunuar vajzën

Një 69-vjeçar është ndaluar nga policia e Belshit, pasi dyshohet se ka abuzuar seksualisht me vajzën e fqinjit, e cila vuan nga probleme të të shëndetit mendor. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale F. H., banues në Belsh, teksa denoncimi në komisariat është bërë nga nëna e vajzës, 42-vjeçarja me inicalet F. H. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të …

Read More »

Mbi 430 kg kokainë nga Mali i Zi në Fier, Abazoviç: U koordinuam mirë me Shqipërinë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç tha se konfiskimi i 430 kilogramëve kokainë në Fier është bërë i mundur në bazë të konstatimeve dhe kontrolleve që janë bërë në Mal të Zi. “Në korrik kam njoftuar kryeministrin, prokurorinë dhe policinë se fshihej një ngarkesë e dyshimtë, ishte kokainë dhe kërkoi një analizë të posaçme. Më pas u vendos bashkërisht …

Read More »

Primaret e Berishës, Julian Deda: Të përballem me një politikan është e vështirë, por unë jam i ‘regjur’ me gara

Julian Deda është një nga kandidatët për postin e kryebashkiakut të Tiranës, në primaret e Partisë Demokratike. Eksperienca në skenat shqiptare sipas Dedës, shërben si përvojë edhe me elektoratin.“Nuk ka garë të lehtë, edhe në profesionin tim ka qenë një garë me veten dhe publikun, pra jam i regjur me këto gara. Të përballesh me një politikan është e vështirë, …

Read More »