Kryesore

Henderson e nxit Liverpoolin të nënshkruajë me Bellingham

Kapiteni i Liverpoolit, Jordan Henderson ka thënë se do të ishte e mrekullueshme që “Të Kuqtë” të jenë klubi që arrin të transferojë yllin anglez, Jude Bellingham, kur ky i fundit të largohet nga Borussia Dortmundi. Bellingham momentalisht është njëri nga lojtarët më të kërkuar në botë, ku ylli anglez para ditëlindjes së tij të 20-të ka arritur të bëjë …

Read More »

Anila Hoxha: Për sulmin terrorist të Top Channel janë derdhur shumë lekë. Kolegia ime e pa rojen në momentet e fundit, ishte e traumatizuar

Gazetarja e Top Channel Anila Hoxha ka qenë pjesë e emisionit “Wake Up” ku ka folur për ngjarjen e rëndë që ndodhi ditën e djeshme, ku disa persona kanë qëlluar me armë zjarri drejt Top Channel dhe si pasojë mbeti i vdekur roja e sigurisë Pal Kola. Ajo shprehet se ky krim ka qenë i mirë organizuar dhe janë derdhur …

Read More »

Harta e re sizmike: E gjithë Shqipëria e rrezikuar, nuk ka ndarje zonale. Ndërtimet për tërmete deri në 8 ballë

Në Shqipëri nuk ka më ndarje zonale për rrezikun sizmik, pasi i gjithë territori konsiderohet njësoj i riskuar. Aktiviteti i shtuar sizmik i viteve të fundit ka bërë që ekspertët të vlerësojnë se harta e re sizmike e Shqipërisë që pritet të publikohet në Nëntor të jetë një dhe jo e ndarë në zona siç është sot. Kjo pasi i …

Read More »

Sindikatat në Francë thirrje Macronit: Hiq dorë nga reforma e pensioneve

Sindikatat në Francë i bënë thirrje të martën presidentit Emmanuel Macron që të tërhiqet nga planet e tij për të rritur moshën e daljes në pension, teksa në disa qytete filluan sërish grevat dhe demonstratat. Miliona njerëz kanë protestuar kryesisht në mënyrë paqësore dhe i janë bashkuar gravave që nga mesi i janarit për të treguar kundërshtimin e tyre ndaj …

Read More »

Tanke perëndimore, ushtarë të trajnuar/ Ja si Ukraina po e përgatit kundërofensivën ndaj ushtrisë ruse

A është vërtetë afër kundërofensiva e re e Ukrainës? Pyetja lindi spontanisht një javë më parë, ndërsa ishim duke vizituar linjat e frontit ukrainas që janë të vendosura të mbrojnë pikat e spikatura midis Liman dhe Bakhmut, sektori më i nxehtë i të gjithë frontit të Donbasit. Më ka ndodhur shpesh të ndeshem me ushtarë të trajnuar shumë dobët, të …

Read More »

Kandidatët e Alibeajt për zgjedhjet e 14 majit, Vokshi: Janë “judat” e PD. Pjesë e planit Rama-Basha kundër opozitës

Për PD të drejtuar nga Sali Berisha nuk ka surpriza në lidhje me vendimin e PD të Enkelejd Alibeajt për të dalë me kandidatë alternativë në gati 1/3 e bashkive. Albana Vokshi, me përvojë të gjatë me strukturat e PD dhe bashkëpunëtore e afërt me zotin Berisha tha dje për emisionin “Pa Censurë” se vendimi i mbrëmshëm është pjesë e …

Read More »

Këlliçi premton transport publik falas/ Meta: Përfitojnë direkt qytetarët, Tirana ka nevojë për ndryshim

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka komentuar deklaratën e kandidatit për kryetar bashkie Belind Këlliçi, i cili pak ditë më parë premtoi se nëse votëbesohet nga qytetarët për të drejtuar pushtetin vendor do të ofrojë transportin publik falas. Në një postim në Facebook, Meta shkruan se Tirana ka nevoj për ndryshim dhe nga premtimi i Këlliçit do të …

Read More »

Vdekja e kenianes/ Mamaja e të resë: Askush nga Shqipëria nuk më ka telefonuar për ecurinë e hetimeve! Dua drejtësi

”Dua drejtësi për Joy-n”. Këto fjalë janë ngulur thellë në mendjen e nënës së të resë keniane e cila vdiq në rrethana misterioze teksa ishte duke punuar në një kazino në Shqipëri. Në një intervistë në Report Tv, Ruth Abongo tregon se ndonëse kanë kaluar rreth 3 muaj nga momenti kur ajo ka përfunduar në spital në gjendje të rëndë …

Read More »

“Makina mu vodh për 3 minuta”, flet pronari i Range Rover-it që u dogj pas sulmit në Top Channel

Ramadan Makolli ka folur edhe një herë për ngjarjen se si i ishte vjedhur për 3 minuta makinën e tipit “Range Rover” në verën e vitit 2020 në vlerë prej 36 mijë eurosh në Lezhë. Ai tregoi se fillimisht atij nuk iu është dhënë informacion se iu është vjedhur makina. “Unë e kam dosjen komplet kur mu ka vjedh vetura …

Read More »

Fatos Klosi: Sali Berisha nuk do të vijë kurrë në pushtet, ja goditja që do i japë Ilir Meta

Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi ka komentuar zhvillimet e fundit politike. Në një intervistë për gazetën “SOT”, Klosi foli për paralajmërimin e fortë të ambasadores amerikane Yuri Kim për partitë politike, mesazhin amerikan për Sali Berishën, koalicionin e tij me Metën, përplasjet brenda Partisë Demokratike, zgjedhjet vendore të 14 majit, si edhe për çështjen e Kosovës me Serbinë, po ashtu …

Read More »