Showbizz

Miss Albania tregon se ç’ndodh në prapaskenat e konkurseve të bukurisë

Një deklaratë e Ina Dajçit, e shpallur “Miss Universe Albania” në gusht të vitit 2021 ku thotë se eksperienca në këto konkurse është e tmerrshme është shpërndarë gjerësisht në rrjetet sociale. E ftuar në “Ftesë në 5”, ajo sqaroi këtë deklaratë dhe tregoi se çfarë gjërash të tmerrshme nënkuptonte. Në prapaskena, tjetër gjë thuhet, tjetër gjë ndodh, u shpreh ajo, …

Read More »

“Nuk shkoi mirë”/ I bleu një dhuratë të “veçantë”, Kate Middleton mërzitet me princ Wlliam

Por princi së fundmi ka treguar në një podcast se nuk ia thotë shumë për dhurata. Madje rrëfeu sesi njëherë Kate u mërzit sepse ai i kishte dhuruar një palë dylbi. “Unë i dhashë gruas sime një palë dylbi një herë. Ajo kurrë nuk më la ta harroj këtë gjë. Nuk shkoi mirë. Sinqerisht, nuk e kam idenë pse i …

Read More »

FOTO: Rita Ora shfaqet joshëse në “Instagram”, komenti në i shqip i mamit të saj merr gjithë vëmendjen

Këngëtarja e famshme shqiptare, Rita Ora, ka qenë së fundmi në qendër të vëmendjes. Shkak është bërë performanca e saj elektrizuese në hapjen kampionatit botëror të ragbit në konkurrencën e femrave, i cili po mbahet në Zelandën e Re. Kujtojmë se Rita interpretoi në Auckland në kuadër të sfidës ndërmjet Australisë dhe Zelandës së Re. Përpos zërit që është arma …

Read More »

“Nuk ishte faji yt”, Shakira bën “lëmsh” rrjetin pas ndarjes nga Pique

Shakira bëri një postim enigmatik, një mesazh që ka nxitur një zinxhir teorish në mediat sociale. Këngëtarja e njohur u nda me mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique në fillim të verës pasi kaluan 12 vitesh. Pas ndarjes, Shakira dhe Gerard Pique duket se po i dërgojnë mesazhe të fshehta njëri-tjetrit. Për shembull, një burim i afërt me lojtarin tha se …

Read More »

Gruaja seksi e futbollistit e pakënaqur me jetesën në Britani: Nuk ke çfarë të hash

Gruaja e një tjetër futbollisti ka marrë vëmendjen e mediave britanike për shkak të komenteve që ajo ka bërë në rrjetet sociale në lidhje me jetesën në Britaninë e Madhe apo dhe ushqimin. Bëhet fjalë për Sara Arfaoui, bashkëshorten e futbollistit të Manchester City, Ilkay Gundogan e cila është ankuar për restorantet në Manchester, ku sipas saj nuk ka një …

Read More »

Miss Krimea gjobitet nga autoritetet ruse se këndoi këngë patriotike ukrainase

Fituesja e Miss Krimea 2022 është gjobitur me 40.000 rubla ruse (680 dollarë) nga autoritetet ruse për shkak se këndoi një këngë patriotike ukrainase, sipas mediave shtetërore ruse dhe autoriteteve rajonale pro-ruse. Olga Valeeva u kursye nga një dënim me burg sepse ajo ka fëmijë të vegjël, njoftoi agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS. Shoqja e saj u dënua me …

Read More »

Sherr në TV Klan, Alketa Vejsiu: Fevziu, Gjebrea, Magjistari dhe Luana dërgojnë letra kundër nesh

“Dance Albania” si duket ka krijuar situatë të tensionuar brenda televizionit “Klan”, të paktën kështu shprehet Alketa Vejsiu e cila dhe drejton këtë show. Vejsiu zbuloi se kolegët e saj brenda këtij televizioni si Blendi Fevziu, Rudina Magjistari, Ardit Gjebrea dhe së fundmi ardhja më e re, Luana Vjollca kanë dërguar letra ku ankohen. Alketa Vejsiu: Mamaq, kur kishte këtë emisionin …

Read More »

Beyonce zgjedh stilisten shqiptare për videoklipin e saj!

Gjithmonë e më shumë, Beyonce po shfaqet si një dashamirëse e bindur e stilistëve shqiptare. Queen B ka zgjedhur disa herë krijime të Valdrin Sahitit, e së fundi, ka preferuar sërish një bashkëkombasen tonë për ta veshur në njërin prej eventeve më të rëndësishme të saj. Këngëtarja me famë botërore ka piketuar për këtë rast stilisten nga Prizreni, Lena Berisha. …

Read More »

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës ‘country’

Ikona e muzikës ‘country’, Loretta Lynn, ka ndërruar jetë në moshën 90 vjeçare. Këngëtarja ka vdekur të martën në shtëpinë e saj në Hurricane Mills të Tennessee. Vajza e një minatori të qymyrit nga Kentucky, këngët e sinqerta të të cilës për jetën dhe dashurinë si një femër në Appalachia e nxorën atë nga varfëria dhe e bënë një shtyllë …

Read More »

Ikona Monica Bellucci mbush 58 vjeç: Kur je e re, ke bukurinë e djallit

Monica Bellucci ka dhënë një intervistë të plotë me rastin e 58-vjetorit të lindjes dhe ka deklaruar se është plotësisht e pajtuar me kohën që po kalon. Aktorja ka shpjeguar se nuk është e fiksuarpas rinisë dhe përkundrazi, ka arritur ta përqafojë veten dhe ta dashurojë në çfarëdo moshe që është. Duke folur për “Sunday Times” ai fillimisht u shpreh …

Read More »