Showbizz

Ledio Lako: Aktorët shqiptarë janë frikacakë, punojnë me rroga të ulëta te Teatri Kombëtar, duhet të ngrihen të bëjnë diçka për veten e tyre

Aktori i njohur, Ledio Lako ka kritikuar kolegët e tij që punojnë në Teatrin Kombëtar. Lako tha në emisionin e Ola Brukos se aktorët shqiptarë janë frikacakë, pavarësisht se janë shumë të mirë nga ana profesionale. Ai tha se ata duhet të ngrenë zërin për pagat në Teatrin Kombëtar, të cilat pretendon se janë shumë të ulëta. “Kanë rroga shumë …

Read More »

VIDEO: “Libër që nuk e blen askush”, Florjan Binaj “sulmon” hapur Ermal Mamaqin

Mbrëmjen e djeshme i ftuar në “Zemër Luana” ishte aktori i mirënjohur Florjan Binaj. Binaj u vendos para një sfide krah artistit Bujar Qamili. Në ekran dolën foto personazhesh dhe Flori duhet të vizatonte diçka që i krahasonte ndërsa Qamili duhej t’u dedikonte një këngë. Teksa në ekran u shfaq fotoja e Ermal Mamaqit, Flori vendosi të pikturonte një libër …

Read More »

Ish-shërbyesi i princeshë Dianës: Grindja mes William dhe Harry-t mund të kenë nisur për salsiçe

Ish-shërbyesi i Princeshës Diana ka deklaruar  se Harry dikur luftonte me faktin se vëllai i tij William ushqehej me më shumë salsiçe se ai, dhe kjo mund të jetë edhe një shkak për dinamikën konkurruese mes dy vëllezërve. Paul Burrell, 64 vjeç, kujtoi se Harry pyeste pse William merrte më shumë salsiçe se ai, kur shërbehej darka. Më pas dadoja …

Read More »

Luiz Ejlli: Nëse largohet Kiara, do të dalë edhe unë nga Big Brother VIP Albania

Luiz Ejlli gjatë këtyre ditëve ka qenë një nga emrat më të komentuar në shtëpinë e famshme, Big Brother VIP Albania. Kjo për shkak të një historie që krijoi brenda, duke thënë fillimisht se është i sëmurë, e më pas se ishte një gënjeshtër pasi po fliste për një mik të tij. E gjithë situata bëri bujë të madhe dhe …

Read More »

Elhaida Dani dhe Ledian Agallijaj nisin pushimet e para bashkë. Ku u ‘arratis’ çifti?

Dashuria është në ajër për çiftin më të komentuar muajit e fundit në showbizin shqiptar: Elhaida Dani dhe Ledian Agallijaj. Dyshja kanë vendosur t’i dedikojnë disa ditë vetëm njëri-tjetrit dhe kanë nisur pushimet e para së bashku. Këta na e kanë treguar vetë në mediat sociale ku janë shfaqur të dy nga Kroacia. Më pas këngëtarja ka zgjedhur të ndajë …

Read More »

FOTO/ Luizit i dërgojnë dron, “Big Brother” ndërpret transmetimin, për Kiarën u lejua ditë më parë

Pas prime-t të djeshëm të “Big Brother” ku shëndet i Luizit u vë në diskutim rrjeti është “ngritur në këmbë” dhe çdokush ka diçka pë të thënë. E çuditshme është mbështetja në masë e Luizit nga publiku pasi a mëhoi se është i sëmurë. Por shumë pretendojnë se Luizi nuk po lejohet nga produksioni të thotë të vërtetën. Ndërkohë pak …

Read More »

Nga përdorimi i drogës tek të dashurat më të mëdha: 7 pretendimet më shpërthyese të Harry-t në librin ”Spare”

Shtatë nga pretendimet më shpërthyese të princit Harry dhe sulmet më të egra ndaj familjes mbretërore ndodhen në librin ”Spare”, që doli në shitje, sipas thesun.co.uk. Kujtimet e princit Harry kanë tronditur botën, pas sulmeve të egra ndaj familjes mbretërore. Po cilat janë këto pretendime shpërthyese? Përdorimi i drogës nga Harry Harry rrëfen në mënyrë sensacionale se kishte marrë kokainë disa …

Read More »

Publikohet videoja kur e dashura e Pique ishte në shtëpinë e futbollistit ndërkohë që ishte me Shakirën

Fansat e Shakirës zbuluan një video nga koha kur këngëtari i tyre i preferuar ishte ende çift me Pique dhe lidhja e tyre vazhdonte normalisht. Është një takim online i futbollistit nëpërmjet Zoom nga shtëpia e çiftit. Shakira ishte larguar me dy djemtë e tyre në një udhëtim. Në video, megjithatë, e dashura e Pique, Clara Chia Marti, shihet duke …

Read More »

Rrëfimet e princit Harry, mediat dhe britanikët e “kryqëzojnë”, familja mbretërore e konsideron tradhtar

Harry dhe Familja Mbretërore Britanike duket se kanë ndarë rrugët përgjithmonë. Shkak për këtë janë bërë faktet shpërthyese të paraqitura në një libër autobiografik të princit, që doli për publikun fillimisht në Spanjë, përpara datës zyrtare të publikimit. Mbreti Charles dhe familja nuk kanë komentuar zyrtarisht librin “Spare”, por mediat ndërkombëtare duke cituar burimet e tyre mbretërore janë të sigurt. …

Read More »