Lajmi Fundit

Sulm me armë në Malin e Zi, të paktën 10 të vrarë e dhe 4 të plagosur, mes viktimave dhe fëmijë

Një tridhjetë e katër vjeçar ka vrarë disa persona në Cetinë të Malit të Zi dhe më pas është vrarë nga Policia. Siç ka mësuar Vijesti, një burrë ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave në afërsi të vendbanimit të tij në Cetinë Televizioni Vijesti, duke cituar burime nga policia dhe prokuroria, raporton se të paktën 10 persona …

Read More »

Arrestohet ish-shefi i Policisë së Dhërmiut, i dënuar me 12 vite burgim për trafik me Habilajt

Ish-shefi i stacionit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode, i cili është dënuar nga gjykata në mungesë për përfshirje në trafik droge, është arrestuar sot në Berat. Mësohet se sonte po kryhet transferimi i Bodes në drejtim të Tiranës. Kujtojmë se ish-drejtuesi i policisë ishte i përfshirë në dosjen “Habilaj”, e madje fotot e tij me vëllezërit trafikantë kanë bërë …

Read More »

Tragjike/ Shuhet familja nga aksidenti në Rrogozhinë: 4 trupat e viktimave kanë ngecur në makinë prej më shumë se një ore

Ka marrë përmasat e një tragjedie të vërtetë aksidenti i sotëm në vendin e quajtur Bishti i Zhurit në Rrogozhinë. Fillimisht u raportua për dy viktima nga aksidenti, por pas ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse dhe të policië, sipas gazetarit të ABC, Aldo Kozarja, bëhet fjalë për katër viktima. Trupat e të aksidentuarve ndodhen ende të ngecur në brendësi të makinës, …

Read More »

Tragjedia në Himarë, Gledis Nano merr vendimin për oficerin e policisë që përplasi të miturën me skaf

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në plazhin e Potamit, ku një efektiv policie që drejtonte një skaf, përplasi për vdekje një fëmijë të mitur. “Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes Avdia, për humbjen e jetës së vajzës së tyre 7-vjeçare, e …

Read More »

Krimi i rëndë trondit Elbasanin / 37-vjecari masakron gruan me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar një Elbasan, ku viktimë është një grua. Në orët e para të mëngjesit, në lagjen “Skenderbej”, Elbasan dyshohet se shtetasi R.M., 37 vjeç , ka goditur me mjet prerës ( thikë), bashkëjetuesen e tij shtetasen J.E., 37 vjeçe. Si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën. Shërbimet e  Policisë janë vënë në ndjekje …

Read More »

Atentati në Milot, ndërron jetë në spitalin e Traumës, Klisman Preçi

Ka ndërruar jetë Klisman Preçi, një prej personave i cili u qëllua me armë zjarri mbrëmjen e sotme në zonën e Milotit. Mësohet se Preçi ka mbërritur i pajetë në spitalin e Traumës në Tiranë. Ndërkohë, personi tjetër i cili u plagos, Ylli Brahimi ndodhet ende në gjendje të rëndë shëndetësore. Ky i fundit ka dy plagë, një në kraharor …

Read More »

Lezha në betejë me zjarret, përkeqësohet situata, riaktivizohet vatra në Piraj, flakët shumë pranë banesave

Lezha është duke u përballur me një situatë të vështirë si pasojë e zjarreve mbrëmjen e sotme. Gazetari Gjergji Figuri raporton se është riaktivizuar vatra në fshatin Piraj. Për shkak të erës së fortë zjarri ka marrë drejtimin e zonës së banuar. Mësohet se flakët ndodhen jo më shumë se 200 metra larg banesave. Banorët kërkojnë ndihmën e zjarrfikësve që …

Read More »

Artan Hoxha nxjerr pamjet nga atentati me 3 të vrarë në Fushë-Krujë

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar pamje nga mbikalimi i Fushë-Krujës, ku pak më parë ndodhi një atentat që la tre persona të vrarë. Krahas videos, Hoxha shkruan se sezoni ka nisur, teksa shpreson se nuk do të ketë dëme më të mëdha. Nga atentati në Fushë-Krujë mbetën të vrarë tre persona, shoferi dhe dy pasagjerët në automjet, ndërsa autorët qëlluan …

Read More »

Atentat me armë zjarri në Fushë-Krujë, tre të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në mbikalimin e Fushë Krujës. Një atentat me armë zjarri dyshohet se i ka marrë jetën tre personave. Sipas informacioneve paraprake është qëlluar ndaj një automjeti, i cili më pas është përfshirë nga flakët. Policia ka rrethuar zonën dhe ka ngritur disa postblloqe në aksin Fushë-Krujë Vorë dhe drejt Kamzës.  

Read More »