Aktualitet/Lajme

Horoskopi për ditën e sotme, 28 mars 2023

Dashi Mendoni veten si një yll filmi. Puna do të jetë më argëtuese nëse pretendoni se po luani një rol filmi. Nëse nuk duhet të jeni në punë sot, kjo është edhe më mirë. Shijoni kohën tuaj të lirë dhe relaksoni mendjen tuaj. Demi Edhe nëse nuk jeni në punë sot, puna do të jetë në mendjen tuaj falë dikujt …

Read More »

Kurti: Serbia duhet që të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar drejtësi për të vrarët gjatë luftës së fundit në Kosovë, e në veçanti të lagjes “Dardania” në Pejë. Pas homazheve pranë pllakës përkujtimore të kësaj lagje, shefi i ekzekutivit ka thënë se Serbia duhet të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale. “Bashkë me kolegë nga Kuvendi dhe me aktivistë të Lëvizjes sonë …

Read More »

Dialogu Kosovë-Serbi, Abazoviç: Raundi i ri i negociatave të mbahet në Mal të Zi

Kryeministri Dritan Abazoviç deklaroi se Mali i Zi është i gatshëm që të kontribuojë dhe të mbështesë procesin e normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës. Ai theksoi se Mali i Zi luan rolin e një pajtuesi në rajon. “Ne kemi marrëdhënie të shkëlqyera me të gjitha vendet fqinje dhe jemi të gatshëm të ndihmojmë në çfarëdo mënyre, duke përfshirë …

Read More »

Itinerari i lëvizjes së autorëve që kryen aktin terrorist ndaj Top Channel

Një ngjarje e paprecedentë ndodhi mbrëmjen e djeshme ku godina e Top Channel u sulmua me armë zjarri. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se në atentatin ndaj Top Channel kanë marrë pjesë të paktën 3 persona, ku njëri ka qenë në rolin e shoferit. Automjeti tip Range Rover rezulton i vjedhur, njesoj edhe targat e përdorura në mjet. …

Read More »

UGSH/ Dënon aktin terrorist ndaj Top Channel, të gjenden urgjent autorët dhe të zbardhet motivi i ngjarjes

UGSH: Dënojmë me forcë aktin terrorist ndaj Top Channel, të gjenden urgjent autorët dhe të zbardhet motivi i këtij agresioni të rëndë ndaj lirisë së medias Tiranë 27 Mars 2023 Unioni i Gazetarëve Shqiptarë dënon me forcë aktin kriminal kundër televizionit kombëtar, Top Channel dhe shprehim ngushëllimet tona për familjarët dhe kolegët e punonjësit të sigurisë, z. Pal Kola i …

Read More »

Ngjarja e rëndë në Top Channel, presidenti Begaj: Organet ligjzbatuese ta zbardhin sa më shpejt

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Top Channel pak orë pas mesnatës. Ai u ka bërë thirrje organeve ligjzbatuese që ta zbardhin sa më shpejt dhe me përgjegjshmërinë më të lartë këtë ngjarje kriminale. Kreu i shtetit i ka shprehur ngushëllimet familjes së rojës Pal Kola, i cili mbeti viktimë. “Ngjarje vërtet e rëndë …

Read More »

Presidenti i Austrisë vizitë në Tiranë, pritet me ceremoni shtetërore e seancë të posaçme në Kuvend

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen do të vijë në Tiranë për vizitë zyrtare. Ai do të pritet rreth orës 10:30 me ceremoni shtetërore nga presidenti Bajram Begaj për të vijuar me deklaratë për media rreth orës 11:45. Me rastin e vizitës së presidentit austriak, në orën 13:00 do të mblidhet edhe Kuvendi për një seancë të posaçme, ku …

Read More »

Ambasada amerikane reagon pas sulmit ndaj “TCH”: Përgjegjësit të vihen para drejtësisë

Ambasada e SHBA-së ka reaguar në lidhje me sulmin me armë zjarri që ndodhi ndaj godinës së Top Channel, ku për pasojë humbi jetën roja i objektit. Përmes reagimit në Twitter, Ambasada e SHBA-së ka dënuar sulmin ndaj Top Channel dhe i ka bërë thirrje organeve të rendit të kryejnë një hetim gjithëpërfshirës që do të sjellë para drejtësisë autorët. …

Read More »

Legjenda Boniek paralajmëron Poloninë: Shqipëria është më lart se Çekia

Ish-futbollisti i famshëm i Juventusit e Romës, por edhe në rolin e ish-presidentit të Federatës Polake të Futbollit, Zbigniew Boniek, paralajmëron kombëtaren polake rreth përballjes së mbrëmjes me Shqipërinë. Legjenda polake shprehet se kombëtarja e drejtuar nga trajneri Fernando Santos nuk e ka luksin të nënvlerësojë kuqezinjtë, sidomos pas disfatës në ndeshjen e parë kualifikuese ndaj Çekisë me shifrat 1-3. …

Read More »

Emily Ratajkowski në krahët e këngëtarit të njohur, japin puthje pasionante në publik

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski si duket po e ndjejnë dashurinë! Dyshja danë një puthje pasionante në Tokio të shtunën mbrëma, dhe padyshim që nuk u interesonte që njerëzit shikonin. Të dy sapo kishin dalë nga një klub nate dhe videoja e siguruar nga DailyMail, zbulon misterin se me kë po takohet Harry aktualisht. Ata po qëndronin jashtë në shi …

Read More »