E konfirmon zv.presidenti Barcelonës, Messi shumë pranë rikthimit: Jemi në kontakte, të vazhdojmë këtë histori të bukur

Tashmë është e konfirmuar nga vetë klubi i Barcelonës.

Rikthimi i Messit në Spanjë është më real se kurrë, këtë e zbulon vetë zv.presidenti i katalanasve Rafa Yuste në një intervistë të shkurtër për mediat.

“Ne jemi në kontakte me përfaqësuesit e Leo Messit. Leo e di sa shumë mirënjohje kemi për të dhe do të donim që ai të kthehej përsëri te Barcelona.

Isha i përfshirë në negociatat e kontratës dy vjet më parë dhe akomë e kujtoj sa e vështirë ishte ta linim të largohej.

E sigurt që Messi e dashuron Barçën dhe qytetin, kështu që shpresojmë të gjejmë kushtet e duhura për të vazhduar këtë histori.”-tha zv.presidenti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + sixteen =