Parashikimi i motit, 9 mars 2023

Deri në orët e mesditës, moti do të jetë sot në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta e kalimtare.

Parashikohet që orët e pasdites, të sjellin shtim të vranësirave në zonat malore në veri dhe veriperëndim të territorit, do të rrezikojnë shira të dobët dhe lokalë.Ndërsa me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, do të paraqitet e gjithë pjesa tjetër e Shqipërisë.

Gjatë natës vranësirat do të pësojnë zhvillim, duke sjellë shira në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit priten me 1 gradë gjatë mëngjesit, por edhe mesdita sjellë rritje të tyre, duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatare e forte, me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor, duke krijuar në Adriatik dhe Jon dallgëzim deri në 4 ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − eleven =