Sulm me armë në Malin e Zi, të paktën 10 të vrarë e dhe 4 të plagosur, mes viktimave dhe fëmijë

Një tridhjetë e katër vjeçar ka vrarë disa persona në Cetinë të Malit të Zi dhe më pas është vrarë nga Policia.

Siç ka mësuar Vijesti, një burrë ka qëlluar me armë në drejtim të disa personave në afërsi të vendbanimit të tij në Cetinë

Televizioni Vijesti, duke cituar burime nga policia dhe prokuroria, raporton se të paktën 10 persona janë vrarë, katër persona janë dërguar në Qendrën Klinike dhe se mes të të vdekurve ka edhe të mitur.

Në vendngjarje ndodhet prokurori i lartë i shtetit, shërbimet e emergjencës, policia dhe Shërbimi i Mbrojtjes dhe Shpëtimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + one =