Mëngjesi nis i freskët, si do të jetë moti gjatë ditës së sotme

Vendi ynë do të dominohet në pjesën më të madhe nga kushtet e qëndrueshme atmosferike, ku parashikohet që në orët e para të ditës të kemi mbizotërim të kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, orët vijuese sjellin vranësira të lehta në territor, ku më të fokusuara do të jenë në zonat malore duke krijuar mundësi për shira të izoluara në zonat veriore dhe pjesërisht qendrore.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 9 gradë Celsius deri në 31 gradë Celsius.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi verior duke krijuar dallgëzim mbi 2 ballë.

Vranësira të lehta dhe shira të izoluara, parashikimi i motit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

six + 19 =