Tiranë, tifozët holandezë përplasen me gurë dhe shkopinj me policinë, plagoset një efektiv

Përshkallëzohet situata në Tiranë mes tifozëve holandezë dhe policisë.

Qindra tifozë holandezë janë përplasur ashpër me policinë, duke i qëlluar me shkopinj dhe me gurë.

Ndërsa forcat e policisë kanë nisur shpërndarjen e tyre me forcë, duke i kthyer mbrapsht pasi ishin nisur drejt pjesës së përparme të stadiumit “Air Albania” ku ndodheshin tifozët e Romës. Burime bëjnë me dije se si pasojë e përplasjes ka mbetur i plagosur një prej efektivëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × one =