“Romën dhe Mourinhon e kemi studiuar në detaje”, trajneri i Feyenoord: Të gjithë janë të gatshëm, fansat një shtysë e madhe

Roma dhe Feyenoord luajnë nesër në 21:00 për finalen e Conference League. Stadiumi “Arena Kombëtare” në Tiranë do mirëpresë këtë event të madh të UEFA, teksa para ndeshjes ka folur trajneri 43 vjeçar i Feyenoord, Arne Slot.

“Do luajmë siç kemi bërë edhe në ndeshjet e tjera, duhet të tregojmë cilësitë tona. Të përqëndrohemi në këto gjëra dhe do përpiqemi të dalim në lojën tonë, atë që dimë të bëjmë dhe për atë kemi ardhur.

Të gjithë lojtarët janë të gatshëm, edhe portieri u stërvit dhe është në formë. Ka qenë për ne në ndeshjet e rëndësishme. Nuk ka lëndime dhe kush do kalojë trajnimin e fundit do jenë të gatshëm. Gardiani ynë është edhe pjesë e Hollandës.

Të gjithë lojtarët kanë rol të rëndësishëm. Kam thënë që portieri ynë i parë është i gatshëm.

Do ketë fansa në stadium, ka presion. Ne falenderojmë të gjithë ata, duan të shohin ekipin nga pranë. Është një shtytje për ta, të dinë si ta interpretojnë lojën. Ne kemi fuqi, të përqëndrohemi te to për objektivin.

Kohë më shumë për përgatitje – Kam parë shumë ndeshje të Romës, kam studiuar lojën e tyre. Është klub i madh, kanë lojtarë të mirë. Janë në gjendje të mbrohen shumë mirë. Kanë luajtur mirë në të gjitha ndeshjet. Dimë se çfarë presim, trajneri ka devijime në plan. Shpresoj të jemi përgatitur mirë. Kemi luajtur 56 ndeshje këtë sezon.

Ajax kundër United të Mourinho para pesë vitesh, si e keni përjetuar disfatën nga portugezi? Skuadrat holandeze janë dashur të luajnë ngadalë. Çfarë kemi pasur deri tani, janë edhe goditjet me sulme të gjata, topa të gjata. Jemi përgatitur për shumë variante. Pres lojë të shpejtë. Kemi parë stile të ndryshme në lojë.

Ndeshja e fundit fituar me Marseille flet shumë për cilësitë që kemi. Pas pushimit dhe trajnimit që bëmë, shpresoj të performojmë mirë.

Mourinho njihet kush është, ka kaluar shumë finale dhe ka fituar trofe”, tha trajneri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eighteen − fourteen =