Murinjo batutë me gazetarin shqiptar që pyeti anglisht: Kujtova se po flisje shqip…

Trajneri i Romës, Zhoze Murinjo, pak ore më parë ka mbajtur një konferencë për shtyp teksa ka mbërritur pasditen e sotme në Shqipëri.

Gjatë konferencë ai ju përgjigj pyetjeve të gazetarëve, ku në një moment reagimi i tij shkaktoi të qeshura në sallë dhe te vetë ai.

Ai dëgjoi pyetjen e gazetarit te njohur sportiv Altin Sulçe dhe më pas hoqi kufjet, ku nisi të përgjigjej në italisht duke menduar se pyetja i ishte drejtuar në shqip. Më pas ju tha se pyetja ishte në anglisht.

“A në anglisht, kujtova se fole shqip”, tha Murinjo duke shkaktuar të qeshura në sallë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − nineteen =