VIDEO/ Grida në version para dhe pas zgjedhjes së Berishës kryetar : Cilës duhet t’u besojnë demokratët?

Deputetja Grida Duma ka komentuar sot rizgjedhjen e Sali Berishës në krye të “Foltores”.

Në një prononcim për mediat jashtë Kuvendit, Duma tha se e njeh Berishën si lideri që krijoi PD-në.

“Kanë vendosur demokratët, nuk kam ndonjë koment për këtë. Unë e njoh Sali Berishën si lideri që krijoi PD-në. Do respektoj personalitetin e tij

Berisha nuk ka nevojë që ta respektosh thjesht si kryetar”, tha Duma.

Ndërkohë, kjo është parë si një piruetë e Dumës ku veç disa muaj më parë ndante tjetër mendim.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × one =