Një ‘granatë e rreme’ lihet jashtë konsullatës ruse në Sao Paulo

Një “granatë e rreme” u la jashtë konsullatës ruse në qytetin më të populluar të Brazilit, San Paulo, raportoi uebfaqja braziliane e lajmeve Globo.

Nuk dihet se kush mund të jetë përgjegjës për pajisjen.

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro, ka justifikuar vendimin e tij për të mbajtur një “qëndrim neutral” ndaj konfliktit Rusi-Ukrainë duke iu referuar lidhjeve të forta tregtare të Rusisë me Brazilin. Ai është akuzuar nga mediat braziliane për “lavdërime” dhe deklarata “dashamirëse” për liderin rus Vladimir Putin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 − one =