Nga Ferencvarosi te Sherif Tiraspoli, Tirana e Shehit njeh kundërshtarët e mundshëm

Më 14 qershor do të hidhet shorti i çifteve për turin e parë të kualifikueseve të Champions League.

Kundërshtari i parë i Tiranës do të jetë jo pak i vështirë për t’u kaluar teksa shohim kampionët e Suedisë, Rumanisë, Hungarisë, Moldavisë dhe Sllovakisë.

Ish-ekipi i Myrto Uzunit, Ferencvaros, Sherif Tiraspoli, Slovan Brastilava apo Malmo, janë emrat që duhen evituar me çdo kusht në shortin që do të hidhet në datën 14 qershor, ndërsa ndeshjet e para do të zhvillohet në 5-6 korrik, ndërsa ato të kthimit në 12-13 korrik.

Kjo listë e gjatë do të marrë një reduktim tjetër në ditët në vijim për t’u përqendruar më shumë në kundërshtarin e parë të Tiranës, por gjithsesi shërben për të kuptuar situatën. /Sport Ekspres/

Karabakh Agdam (Azerbaijan)

Malmö FF (Sweden)

?udogorec Razgrad (Bulgaria)

Sheriff Tiraspol (Moldova)

CFR Cluj (Romania)

Bodø / Glimt (Norway)

Ferencváros (Hungary)

Maribor (Slovenia)

Slovan Bratislava (Slovakia)

HJK (Finland)

The New Saints (Wales)

F91 Dudelange (Luxembourg)

Žalgiris (Lithuania)

Lincoln Red Imps (Gibraltar)

Shamrock Rovers (Ireland)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × five =