Kthjellime dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Territori shqiptar gjatë orëve të para të ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta. Por gjatë pasdites parashikohet që të kemi shfaqje të vranësirave dhe në zonat e ulëta, në zonat malore do të sjellin reshje të pakta shiu.

Sipas MeteoAlb, vija bregdetare do të mbetet në dominimin e kthjellimeve edhe gjatë pjesës së dytë të ditës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë, duke luhatur vlerat nga 10 gradë Celsius deri në 32 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four + fourteen =