“Ajo vdiq në duart e mia” – djali 18-vjeçar tregon momentin kur nëna e tij u vra gjatë sulmit me granatime

Një djalë 18-vjeçar ka folur për momentin kur nëna e tij u vra pas një sulmi me granatime që goditi shtëpinë e tyre në Donestk, në Ukrainën lindore, raporton Sky News.

Duke folur mes lotësh, ai shtoi: “Garanata ra vetëm disa hapa larg nesh. Kur hapa sytë, pashë mamin të shtrirë në anën e saj.

“Fjalët e saj të fundit ishin – Unë jam mirë.”

Duke folur për vëllezërit e motrat e tij më të vegjël, ai shtoi: “Unë dua që ata të kenë një të ardhme për të cilën janë të emocionuar dhe e di që do të bëj gjithçka për të.”

Donetsk është përballur me një breshëri sulmesh që nga fillimi i luftës në Ukrainë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × two =