Ekspozohet Kupa e Botës në Tiranë, Rama batuta me yllin e Arsenalit: E kanë sjellë sipas gjatësisë

Sot ka mbërritur Kupa e Botës në Shqipëri, në vazhdim të traditës së Kupës së Botës që zbarkon në 51 shtete përpara nisjes së turneut prestigjioz, që këtë vit do të zhvillohet në nëntor.

Kryeministri Rama ka qenë i pranishëm në ceremoninë e mbërritjes, ku bashkë me të ishte edhe ish-futbollisti legjendar i Arsenalit dhe kombëtares braziliane Gabriel Silva. Ky i fundit, kishte një surprizë për kryeministrin, që nuk ka lojë pa batuta.

“Po e kanë sjellë sipas gjatësisë”, tha Rama teksa mori në duar një model me përmasa të vogla të Kupës së Botës.

Më tej ai shtoi:

“Kjo do të mbahet me krenari në muzeun e dhuratave, në zyrën e kryeministrit. E shihni, kjo është kupa e tretë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − two =