Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Vetëdorëzohet në polici deputeti, Alqi Bllako

Alqi Bllako është vetëdorëzuar sot në polici, një ditë pas dorheqjes nga mandati i deputetit

Deputeti socialist, Bllako akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion në lidhje me inceneratorin e Fierit.

Sipas SPAK, hetimet ndaj Bllakos janë regjistruar si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “shpërdorim i detyrës”, në bashkëpunim, dhe “korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”, të parashikuara nga nenet 248, 25 dhe 260 të Kodit Penal”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + 14 =