Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/post-head.php on line 73

Nuk ka vend për Messin e Ronaldon, formacioni ideal

Epoka e Lionel Messit dhe e Cristiano Ronaldos tani duket se ka marrë fund: i pari është jashtë Champions League dhe u reduktua në një rol dytësor në PSG, ndërsa i dyti jashtë Champions dhe larg kësaj zone për sezonin e ardhshëm.

Dy marsianët që kanë lënë shenjë në 15 vitet e fundit të historisë së futbollit, duke grumbulluar tituj individualë dhe ekiporë, po shkojnë drejt fundit të karrierës së tyre përkatëse, me Kupën e Botës në Katar që mund të lënë gjurmët e fundit.

Ndërkohë, një gjeneratë e re fenomenesh po bën rrugën e vet, disa të tjerë tashmë të vendosur mirë në platformën e nisjes, gati për të mbledhur trashëgiminë e tyre dhe për të grumbulluar trofe së bashku në vitet e ardhshme.

Spanjollët e “Marca” janë përpjekur të futin njëmbëdhjetëshen ideale të përbërë nga më të mirët (dhe më të shtrenjtët) nën 23 vjeç në planet, një lloj ultra ofensivë 3-4-1-2 që do të trembte këdo: Donnarumma, Alexander-Arnold, Pedri, Dias, Foden, Davies, Jao Felix, Mbappe, Haaland, Vlahovic dhe Vinicus Junior.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 × 2 =