Home / Kryesore

Kryesore

Covid-19 / Mbi 280 raste të reja, ja sa viktima u shënuan gjatë 24 orëve në Kosovë

Rritje e shifrave të të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, të mërkurën janë konfirmuar 281 të infektuar pas 932 testeve. Ndërsa katër persona e kanë humbur jetën në pak orë nga Covid-19. Raste aktive aktualisht janë 2.658. Autoritetet shëndetësore kanë konfirmuar …

Read More »

Rama i përgjigjet ashpër Metës: “S’ke asnjë kompetencë të fusësh hundët në punët e ekspertëve”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një postim në Tëitter pas letrës së presidentit Ilir Meta për situatën e pandemisë. Rama thotë se Presidenti nuk ka asnjë kompetencë të ndërhyjë në punën e ekspertëve, ndërsa e këshillon që sëpari të fillojë të mbajë maskën. Rama nënvizon se janë ekspertët ata …

Read More »

“Drejt një katastrofe …”/ Situata e rënduar nga Covid-19, Meta publikon letrën për Manastirliun

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër Ramës, Manastirliut dhe Ruçit lidhur me situatën e përkeqësuar nga Covid-19.     Meta shkruan se situata po shkon drejt një katastrofe dhe duhet parandaluar në kohë, teksa shtron edhe disa pyetje kryeministrisë, Kuvendit dhe Ministrisë së Shëndetësisë lidhur me situatën dhe …

Read More »

Vranësira dhe shira të izoluar/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-herëshme mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës. Por pjesa e dytë e ditës sjellë shpeshtim të vranësirave dhe shira të izoluar në jug-juglindje të Shqipërisë. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore …

Read More »