NATO

Aktualitet/Lajme

Ish-gjenerali i NATO-s: Dora e Rusisë ndihet në Ballkan, Vuçiç do bëjë atë që do Putini

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark, i cili në mars të vitit 1999 kishte dhënë urdhër për bombardimin ndaj caqeve ushtarake…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Statusi i ri në NATO, Serbia e konsideron Kosovën një kërcënim për sigurinë

Serbia e konsideron Kosovën një kërcënim për sigurinë e saj. Këtë e konfirmoi ministrja për përkujdesje familjare dhe demografi në…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Kryeministri çek: Ukraina ka të drejtë të sulmojë Rusinë me armët e Perëndimit

Qeveria e Çekisë ka reaguar në linjë me thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, që Ukraina të…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Mbahet sot konferenca “Shqipëria 15 vjet në NATO-Kërcënime të Sigurisë në Ballkan”, zbardhet axhenda e diskutimeve

Në kuadër të 15-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, do të mbahet konferenca “Shqipëria 15 vjet në NATO –Kërcënime…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

Forcat britanike i bashkohen stërvitjes më të madhe ushtarake të NATO-s që nga Lufta e Ftohtë

Britania e Madhe do të dërgojë një grup prej 20 mijë ushtarësh për të marrë pjesë në stërvitjen më të…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

NATO njofton blerjen e një mijë raketave “Patriot” për të mbrojtur aleatët

NATO njoftoi të mërkurën se do të ndihmonte në blerjen e deri në 1000 raketave “Patriot” në mënyrë që aleatët…

Lexo më shumë »
Aktualitet/Lajme

NATO uron Pavarësinë e Shqipërisë

Organizata ushtarake e Atlantikut Verior ka uruar aleatin e saj Shqipërinë për festën e 111 vjetorit të Pavarësisë. Përmes një…

Lexo më shumë »
Back to top button