Tag Archives: Zyrtarët e BE-së dhe SHBA-së

Zyrtarët e BE-së dhe SHBA-së në Beograd, në fokus plani franko-gjerman

Ashtu siç kishte paralajmëruar edhe vetë presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, përfaqësues të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës pritet të vizitojnë Beogradin. Mediat serbe bëjnë me dije se kryeqytetin serb do ta vizitojnë përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe i ai i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Eskobar. Ata do të jenë …

Read More »