Tag Archives: zyrtar të Kampionatit Botëror

“Katar 2022”/ FIFA tregon topin zyrtar të Kampionatit Botëror

FIFA ka treguar topin zyrtar me të cilin do të luajnë 32 skuadrat pjesëmarrëse në Kupën e Botës. Kupa e Botës është planifikuar të zhvillohet në Katar nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor 2022. Kjo do të jetë Kupa e parë Botërore që do të mbahet në botën arabe dhe e dyta e mbajtur në Azi. Kupa e Botës …

Read More »