Tag Archives: Zjarr në kodrën e Mimiasit

Zjarr në kodrën e Mimiasit në Berat

Një vater zjarri është shfaqur mbrëmjen e sotme në kodrat e fshatit Mimias,pikërisht në pyllin me pisha të kësaj zone. Zjarri është pikasur nga banorët që kanë njoftuar menjëherë zjarrëfikësit,të trembur se mos zjarri përhapet drejt Bllokut të Fiqve dhe vreshtave,që ndodhen shumë pranë pyllit me pisha. Në vendngjarje kanë shkuar punonjësit e Repartit të MZSh-së Berat,por terreni i vështirë …

Read More »