Tag Archives: zgjidhja e presidentit

Opozita propozon emrin e ri për president: Kemi menduar Dash Shehin

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu në cilësinë e kreut të Aleancës për Ndryshim, ka folur për çështjen e zgjedhjes së presidentit. Sot u arrit në një konsensus mes Enkelejd Alibeajt dhe Taulant Ballës, për zgjedhjen e presidentit, ndërsa Mediu ka kërkuar konsensusin mes opozitës për të dalë në një emër të përbashkët. Ai tha në Top Talk se ka …

Read More »

Rama: Do kishim zgjedhur Hashim Thaçin president, por ai është në burg. Berisha i përket botës së përtejme, s’kemi punë me të

Kreu i qeverisë Edi Rama përjashtoi njëherë e mirë mundësinë e diskutimeve me Komisionin e Rithemelimit dhe Sali Berishën për procesin e zgjedhjes së kreut të shtetit. “Nuk ka akoma një proces. E kam thënë dhe e përsëris që është shumë e qartë vija e kuqe për ne. Ne nuk bëjmë asnjë negociatë dhe nuk kemi asnjë komunikim për të …

Read More »