Tag Archives: Xherdan shaqiri

Panik në bord, avioni me të cilin udhëtonte Shaqiri pëson defekt

Avioni që udhëtonte Xherdan Shaqiri, ka pësuar defekt në ajër dhe është dashur të kthehej Mediat zvicerane bëjnë me dije se udhëtimi për në Zvicër i është shtyrë, pasi Shaqiri ka mbetur i bllokuar në Çikago për shkak të një defekti në avionin me të cilin është dashur të udhëtojë. “Shaqiri tashmë ishte në avion për në Zyrih, por avioni …

Read More »

“Vlerësoj Igli Taren”, Xherdan Shaqiri takon drejtuesit e Liverpulit

Lojtari me origjinë shqiptar ei Liverpool, Xherdan Shaqiri ka deklaruar se ndjehet ‘i nderuar’ nga interesi i raportuar nga Lazio dhe do të dëshironte të luante nën Maurizio Sarri. Anësori zviceran ka informuar Liverpoolin për dëshirën e tij për t’u larguar këtë verë dhe skuadra e Sarri është hedhur në diskutim si një destinacion i mundshëm për 29-vjeçarin. Shaqiri, i …

Read More »