Tag Archives: vret

Tronditëse, nëna shqiptare vret djalin e saj dy vjeçar në Spanjë

Një lajm tronditës vjen nga Spanja, pasi një 32-vjeçare shqiptare ka vrarë fëmijën e saj dy vjeçar, ndërsa ka ushtruar dhunë dhe mbi binjakun e tij. Sipas mediave spanjolle ditën e shtunë shqiptarja ka telefonuar policinë duke thënë se në banesën e saj ndodhej i pajetë djali i vogël, pasi kishte pësuar një goditje të rëndë pasi ishte rrëzuar. Menjëherë …

Read More »

Shokuese! Babai vret djalin shqiptar në Itali,10 vjeçari ndodhej i vetëm në shtëpi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një baba ka vrarë më thikë djalin e tij, 10 vjeçar. 44-vjeçari polak i infektuar me Covid u arratis nga spitali dhe vrau djalin e tij të mitur. Autori Mirko Tonkov, i cili momentalisht ruhet nga karabinierët në spitalin Belcolle kishte një urdhër ndalimi për t’ju afruar familjes së tij. Ai …

Read More »

Tronditet sërish Shqipëria, burri vret bashkëshorten dhe më pas veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr., 45 vjeçe dhe më pas ka vrarë veten. Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lushnjë vijon punën për sqarimin …

Read More »

E rëndë/ Babai vret pa mëshirë dy fëmijët e tij, arsyeja do t´ju shokojë

Një 40-vjeçar akuzohet për vrasje pasi dy fëmijët e tij të vegjël u gjetën të vdekur në Rosarito, Meksikë. Sipas kallëzimit penal kundër Matthew Taylor Coleman, 40 vjeç, ai pranoi tek autoritetet se ai mori djalin e tij dy vjeçar dhe vajzën dhjetë muajshe në Meksikë dhe i vrau me një armë peshkimi me shtizë. Media vendase thonë se hetimi filloi kur gruaja …

Read More »

Promovoi trajtimin me plazëm tek pacientët me COVID-19, vret veten mjeku italian

Ish-kreu i pneumologjisë së spitalit Carlo Poma në Mantua, Itali, Giuseppe De Donno ka ndërruar jetë në moshën 54 vjeçare. De Donno ishte ndër të parët që filloi trajtimin e Covid me transfuzione hiperimune të plazmës, terapia e diskutueshme që përfshinte infuzionin e gjakut të infektuar me koronavirus, të trajtuar në mënyrë të përshtatshme, në pacientë të tjerë të infektuar. Në …

Read More »