Tag Archives: Vrau dy persona

Vrau dy persona dhe “u zhduk” drejt Anglisë/ Media britanike: Historia e shqiptarit që rrezikon ekstradimin

Një shqiptar i dyshuar si vrasës i dyfishtë, Ilirian Zeqaj, 50-vjeç, po përballet me ekstradimin nga Britania për herë të dytë pasi hyri fshehurazi në Mbretërinë e Bashkuar dy herë, i cili mori nënshtetësinë me një emër të rremë. Ai u dënua në mungesë për dy akuza për vrasje në vitin 2002 dhe u dënua me 23 vite burg, por Zeqaj, …

Read More »