Tag Archives: votimi ne parlament

Ne “shërbëtorët” e Ramës që votuam për hapjen e dosjeve dhe këta të tjerët që e bënë copë duke mos votuar

Nga Agron Gjekmarkaj Të votosh një ligj që hap dosjet e diktatures pa asnjë pengesë është detyrim moral e politik për çdo ligjëvënes. Për forcat e djathta që burimin ideologjik e gjejnë tek antikomunizmi historik shumë më tepër. Turp është të justifikohesh, të mbysesh parimin për rrethanat e çastit. Sot komunistë e “antikomunistë” bijtë e tyre po artikulojnë pa dridhje …

Read More »