Tag Archives: ‘Viza e parë amerikane’

‘Viza e parë amerikane’ me afat 10-vjeçar, Rama: Rritje e bashkëpunimit me SHBA-të

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar sot pas lajmit të shpërndarë nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dhënien e vizës së parë amerikane e vlefshme për 10 vjet. Në një postim në Facebook, Rama e quajti njoftimin e ambasadës si “lajm të bukur në 100-vjetorin e marrëdhënieve midis SHBA-ve dhe Shqipërisë”. “Rritet me 10 vjet vlefshmëria e …

Read More »