Tag Archives: vetdorezohet ne polici

Vetëdorëzohet në polici deputeti, Alqi Bllako

Alqi Bllako është vetëdorëzuar sot në polici, një ditë pas dorheqjes nga mandati i deputetit Deputeti socialist, Bllako akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion në lidhje me inceneratorin e Fierit. Sipas SPAK, hetimet ndaj Bllakos janë regjistruar si i dyshuar për kryerjen e veprave penale “shpërdorim i detyrës”, në bashkëpunim, dhe “korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i …

Read More »