Tag Archives: Vendimi i gjykatës të zbatohet

‘Rithemelimi’ merr PD, ish-kreu i KQZ: Vendimi i gjykatës të zbatohet

Gjykata e Tiranës regjistroi dje statutin e Kuvendit të 11 Dhjetorit duke i dhënë kështu Partinë Demokratike juridikisht, Komisionit të Rithemelimit. Ish-kreu i KQZ, Kristaq Kume, tha për Ora Neës se vendimi i gjykatës nuk duhet të diskutohet, por të zbatohet. Kume theksoi se palët që dikur ishin të ndara, tashmë janë unifikuar dhe probvlemi i “përçarjes” është zgjidhur. Ish-kreu …

Read More »