Tag Archives: vellai

“E quajtën si ngatërresë nate”/ Dëshmia tronditëse e fqinjëve të Dan Hutrës: Vëllai ia fali përdhunimin e gruas

Fqinjët e familjarëve të Dan Hutrës në zonën e Vaqarrit në kryeqytet kanë zbuluar detaje të reja nga e shkuara kriminale e vrasësit serial. Dy të moshuar treguan krisjen që vrasësi pati me familjarët e tij, të cilët e mohuan si djalë. Sipas fqinjëve, vëllai e fali përdhunimin e gruas së tij në vitin 2003, por i shkëputi përfundimisht marrëdhëniet …

Read More »

“Shtëpi bari” dhe arsenal armësh në Shijak, arrestohet 46-vjeçari dhe shpallet në kërkim i vëllai (EMRAT)

Një tjetër shtëpi bari është zbuluar këtë të martë në Shijak pas një megaoperacioni “Krahët e krimit”. Mësohet se aktiviteti “lulëzonte” në një banesë katër kateshë në pronësi të dy vellëzerve, ndërsa 2 katet e fundit përshtatur për rritjen e bimëve narkotike. Në ambientet e godinës janë gjetur dhe sekuestruar 444 lëndë narkotike kanabis dhe 222 llampa elektrike dhe pajsje …

Read More »

Vëllai i Monika Kryemadhit, mbi 50 mln lek për një ditë pune

Nga analiza të ftohta që i janë bërë rritjes elektorale të LSI-së, që kulmoi në 2017-n me 20 mandate, ‘suksesi’ i faturohet strategjisë së përdorur nga Ilir Meta, ku nga 2009-ta deri në 2013-n në koalicion me Sali Berishën mori nën drejtim ministritë e tenderave. Pas 2013-s, strategjia ndryshoi dhe LSI mori copa të majme në administratë. Mes koncesioneve e …

Read More »

Ndahet nga jeta doktor Shahin Kadare, vëllai i shkrimtarit të madh Ismail Kadare

Doktor Shahin Kadare, vëllai i shkrimtarit të njohur, Ismail Kadare është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm. Ai ka humbur jetën pas një beteje më pak se një vjeçare me një sëmundje të rëndë, ndërsa lajmin e ka bërë të ditur vajza e tij. E bija e doktorit, Jorina Kadare ka njoftuar nëpërmjet Facebook se ceremonia e varrimit do të …

Read More »